Codzienność Starego Świata

Go down

  • on 1/30/2016, 21:23

on 1/30/2016, 21:23

KARTY ID - mikrochipy wszczepiane pod skórę na karku nowonarodzonym dzieciom jeszcze w szpitalu bądź osobom, które postanowiły ubiegać się o miejskie obywatelstwo. 98% mieszkających ludzi w Rakuen było zachipowanych. Pozostałe dwa procent to żyjący poza prawem zbiegowie, przestępcy bądź niechciane i porzucone dzieci, które jakimś cudem tak długo przeżyły.

EDUKACJA - w mieście każdy obywatel uczył się w Akademii - ogromnym gmachu zrzeszających uczniów od szkoły podstawowej aż do studentów. Na miejscu dostępny był również akademik. Nauka ukierunkowana była głównie na to by delikwent wyszedł stamtąd z konkretnym zawodem, a ostatnim klasom poszczególnych kierunków bacznie przyglądały się Korporacje by werbować najlepszych.

PRACA - bardzo ważne jest nazwisko. Często mówi się, że niektóre stanowiska w danej firmie okupowane są przez konkretne rodziny, więc rodzicom bardzo zależało by dzieci szły w ich ślady. Z tego względu ludzie bardzo młodo zakładali rodziny (podczas ślubu nie istnieje opcja zmiany nazwiska) i na świecie pojawiały się dzieci. Adopcja była bardzo ułatwiona (nawet dla jednej osoby) i stanowiła pewnego rodzaju interes - zabezpieczenie na przyszłość by stanowisko nie przepadło, a nazwisko nie straciło swojej chluby.

MIESZKANIA - wiele Korporacji zapewnia możliwość zamieszkania w ich internatach by mieć pewność, że pracownik zawsze będzie na czas i będzie można zerwać go z wyra nawet o trzeciej w nocy. Każda rodzina ma przydzielone jedno mieszkanie, więc ucieczka na korporacyjne śmieci dotyczyła głównie młodych, dla których była to możliwość wyrwania się z gniazda.

KORPORACJE
- Kendachi - transport publiczny, elektronika, cyberzwierzęta
- Network News 54 - media, internet, radio, telewizja
- Raven MicroCybernetics - mikrochipy, strażnicy, ochrona osób i mienia
- Tiger Medicines Corporation - lekarstwa, narkotyki
- Trauma Team International - szpital, medycyna, pogotowie
- ZetaTech - cyborgizacje standardowe i militarne, serwis

TRANSPORT PUBLICZNY - w obrębie miasta kursowało podziemne metro, dojazd poza miasto możliwy był poprzez autokary, kursowały również taksówki, a prywatne osoby posiadały własne samochody.

ZWIERZĘTA - dzieliły się na trzy rodzaje: żywe, mechaniczne i imitacje, gdzie te ostatnie były mechanizmami do złudzenia przypominającymi żywe zwierzaki, często oblekanymi w prawdziwe skórki i futerka.
Punkty : xxx 497

Konto Techniczne

Konto Techniczne
Guardian of Pizza


Zobacz profil autora http://rakuen.my-rpg.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach